Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мужієве

Мужієве - село, центр сільської Ради, розташоване вздовж шосейної дороги Ужгород-Рахів за 7 км від Берегового, за 2 км від найближ­чої залізничної
станції Боржава. Населення - 2180 чоловік. Сільраді підпорядковане село Боржава.
У селі знаходиться Мужіївський винрадгосп та садово-виноградна бригада колгоспу «Черво­ний прапор».
За вирощування високих врожаїв винограду (по 70-80 цнт з га) орденами і медалями Ра­дянського Союзу нагороджено 36 чол., у т. ч. М. Б. Варга, Е. І. Домокош, І. К. Кенейз, Е. М. Левринц, М. Г. Матей, М. О. Міклош - орденом Леніна.
За садово-виноградною бригадою колгоспу «Червоний прапор» закріплено понад 250 га виноградників та 140 га саду. Бригада колгоспу має свій кар'єр бутового каменю.
У Мужієвому дві восьмирічні школи - укра­їнська і угорська, вечірня середня школа сіль­ської молоді, дитячий садок, дитячі ясла, клуб, бібліотека, кіноустановка, пологовий будинок, фельдшерсько-акушерський пункт. За роки Ра­дянської влади середню освіту здобуло 120 чол., вищу освіту - 22 чоловіки.
До послуг трудящих села 6 крамниць, їдальня, перукарня, шевська майстерня.
На території села знайдено знаряддя праці та прикраси епохи міді (ІІІ тисячоліття до н. е.) та бронзовий скарб доби пізньої бронзи (кінець II тисячоліття нашої ери). Біля костьола XIII- XV століть виявлено сліди слов'янського посе­лення X-XII століть. Вперше село згадується в письмових документах 1232 року. В 1566 році Мужієве було зруйноване татарами, а в 1657 ро­ці - польською шляхтою. Раду робітників, селян і солдатів у селі було створено у квітні 1919 року.
Місцева організація КПЧ розпочала діяль­ність у 1921 році. Під її керівництвом виногра­дарські робітники брали активну участь у загальних страйках, зокрема 1925, 1929, 1935, 1936 років.
26 жовтня 1944 року Мужієве було виз­волене від фашистської окупації. 12 юнаків села пішло добровольцями до лав Червоної Армії.

Cучасна карта - Мужієве