Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Текове

Tекове (до 1946 року Текегаза) - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі Тиси, за 6 км від районного центру. В селі є залізнична станція. Населення - 1422 чоловіки. Сільраді підпорядковане село Гудя.
У Текові знаходиться бригада колгоспу «Україна». Виробничий напрям у господарстві - вирощування зернових і технічних культур. Роз­винуте м'ясо-молочне тваринництво.
В селі - 2 восьмирічні школи, 3 бібліотеки, клуб, споруджено і 76 нових житлових будинків.
Писемні джерела свідчать, що Текове ви­никло в першій половині XIV століття. На тери­торії села існувало поселення доби бронзи (її тисячоліття до н. е.). У 1925 році в селі створено партійну організацію КПЧ. Її очолювали Ю, М. Уйфалуші і С. І. Поп.
Під час угорсько-фашистської окупації тут діяла підпільна група, якою керував ІО. М. Уй­фалуші.
27 жовтня 1944 року село визволено від угор­сько-фашистської окупації. 13 чоловік пішло добровольцями в Червону Армію. В центрі села споруджено пам'ятник партизанам-підпільникам, які були розстріляні угорськими фашистами в червні 1944 року.

Cучасна карта - Текове