Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Угля

Угля - село, центр сільської Ради. Розташо­вана в долині річки Углі, за 30 км на північ від райцентру, за 24 км від залізничної станції Буштина. Через село проходить шосейна дорога Баштина- Угля. Населення - 2477 чол. Сільраді підпорядковані населені пункти Колодне, Мала Уголька, Велика Уголька,
Бобове, Груники. На території села є поклади мармуру, кухонної солі, будівельних матеріалів вулканічного по­ходження.
В Углі знаходиться центральна садиба колгоспу «Іскра», якому належить 5800 га земельних угідь, в т. ч. 425 га садів, 2100 га лук і пасовиськ, 300 га лісів і чагарників. На колгоспних фермах налічується понад 650 голів великої рогатої худоби, 1700 штук овець.
Провідні галузі колгоспного виробництва - тваринництво і садівництво.
В селі є середня школа, дитячий садок, бібліо­тека, клуб, стаціойарна кіноустановка, пошта, ощадна каса, пекарня, шевська майстерня, дільнича лікарня на 25 ліжок, сільунівермаг, лазня, торговельний комбінат «Карпати»,чанна та 6 інших торговельних точок. Село оповите лісами, що віднесені до першої категорії. Тут близько 5 тис. та пралісів, в яких зустрічаються рідкісні дерева (тис, піхта дугласова), а також чагарник - ялівець козачий.
На території Углянської сільради знахо­диться 8 пам'яток неживої природи: сталак­титові печери - Романія, Чyp, Жемчужина, Під гребнем, Молочний камінь та Термокса мала і дві скелі-струнчакн - Кам'яні ворота і Дирявий камінь.
Вперше Угля згадується в письмових дже­релах XIV століття.
У 1558 році в Углі побувало посольство російського царя Івана Грозного. Повернувшись у Москву, воно передало донесення про природні багатства околиць Углянського монастиря: кам'я­ну сіль, мінеральні джерела та рослинний світ.
Углянський монастир вчинив упертий опір намаганням уніатів захопити його, за що в 1788 році був зруйнований властями.
Місцева організація КПЧ створена в 1921 рочі. Комуністи села М. І. Немеш (Чехмізов) та М. В. Феєр брали участь у героїчній боротьбі іспанського народу проти фашизму.
В 1939-1940 pp. 40 чоловік емігрувало в Радянський Союз. Село визволене Червоною Армією від фашистських окупантів 23 жовтня 1944 року.
З архітектурних пам'яток на території Ко­лодного знаходиться дерев'яна церква XVI сто­ліття, яка взята державою під охорону.

Cучасна карта - Угля