Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Калини

Калини - село, центр сільської Ради. Роз­ташовані в долині річки Тересви, за 36 км на північний схід від районного центру, на вузько­колійній залізниці та шосейній дорозі Тересва- Усть-Чорна. Населення - 3814 чоловік. В селі
знаходиться комплексна бригада № 2 колгоспу їм. Калініна, яка займається садівництвом і тваринництвом. За нею закріплено близько 1500 га земельних угідь, в т. ч. близько 300 га садів, понад 800 га лук і пасовиськ та 350 га лісів. У господарстві нараховується 407 голів великої рогатої худоби, в т. ч. 155 корів, понад 700 голів овець.
В селі є середня і восьмирічна школи, 2 фельдшерсько-акушерські пункти, пологовий будинок, 2 дитсадки, відділення зв'язку, 2 бібліотеки, Будинок культури, стаціонарна їдальня, 11 крам­ниць.
Па території села знайдено два скарби (мечі, бойові чеканмолоти, гудзики, сокири та ін.) доби пізньої бронзи (кінець 11 тисячоліття до н. е.).
Перша письмова згадка про Калини відно­ситься до початку XV століття. Місцева органі­зація КПЧ створена в 1924 році.
На парламентських виборах 1925 року за комуністів голосувало 473 чол. з 674. В 1931 році селяни вигнали з села екзекутора. 14 січня 1932 року тут відбулися збори 3500 селян і ма­сова демонстрація проти голоду і безробіття, на якій був присутній сенатор від КПЧ Йосип Щтетка. Демонстрацію розігнали жандарми.
В період угорсько-фашистської окупації 75 мешканців села емігрували до Радянського Со­юзу і в роки Великої Вітчизняної війни в рядах Червоної Армії боролись проти фашистських за­гарбників.
В липні 1939 року комуністи організували страйк на будівництві дороги Дубове-Калини, за що 69 чоловік було відправлено фашистами на каторгу.
Село визволене від фашистської окупації 22 жовтня 1944 року.
В Калинах у 1926 році народився член Спілки художників Української РСР П. Ю. Бедзир.
На честь воїнів-добровольців, що загинули у Велику Вітчизняну війну, з нагоди 50-річчя Радянської влади споруджено обеліск Слави.

Cучасна карта - Калини