Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Велика Бігань

Велика Бігань - село, центр сільської Ради, розташоване за 10 км від райцентру, на лівому березі каналу Верке. Через село прохо­дять шосейна дорога та залізнична лінія - Чоп-Берегове-Солотвина. Населення - 1870 чоло­вік. Сільраді підпорядковане село Мала Бігань.
У Великій Бігані знаходиться центральна садиба колгоспу «Шлях до комунізму», за яким закріплено 3450 га земельних угідь. Основний напрямок господарства - виробництво зерна,
тютюну, м'ясо-молочної продукції.
Сім передовиків колгоспного виробництва удостоєно урядових нагород, а зоотехніка В. Ю. Рубіша - почесного знання заслужений зоотехнік УРСР.
В селі с восьмирічна та середин школа сіль­ської молоді, клуб, бібліотека, амбулаторія, дитячий садок, три крамниці, поштове відділення.
За роки Радянської влади в селі побудовано 379 житлових будинків.
На території села виявлено поселення і скарб бронзових виробів (кінця II - початку І тисячоліття до нашої ери).
Перша документальна згадка про село датую­ться XIV століттям. У 1810 році в селі було 329 жителів, (54 будники. Згідно перепису 1881 року з 876 жителів села письменними були всього 228 чоловік. В 30-х роках XX століття в селі існувала партійна організація КПЧ, яку очолював Мезеї Міклош.
Під час угорсько-фашистської окупації в 1938-1944 pp. 38 чол. жителів села було вивезено в концентраційні табори, 7 чоловік забрано в трудові табори. На грудень 1939 року в селі налічувалось 398 безробітних.
27 жовтня 1944 року героїчна Червона Армія визволила село від фашистської окупації.

Cучасна карта - Велика Бігань